درخشش کاراته‌کاهای ایرانی در لیگ جهانی، صید یک نقره و 5 برنز از تاتامی دبی

کاراته کاهای ایرانی در لیگ جهانی کاراتهکاراته کاهای ایران در دومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در امارات به یک مدال نقره و 5 مدال برنز دست یافتند. دومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در دبی امارات با حضور 726 کاراته کا از 75 کشور پیگیری شد و تیم ایران توسط علی فداکار در وزن 84- کیلوگرم به مدال نقره رسید. در کاتای انفرادی ابوالفضل شهرجردی، در وزن 67- کیلوگرم، امیررضا میرزایی، در وزن 75- کیلوگرم، علی اصغر آسیابری، در وزن 68+ کیلوگرم بانوان حمیده عباسعلی و کاتای تیمی بانوان مدال‌های برنز کشورمان را کسب کردند.
علی فداکار کاراته‌کای وزن 84- کیلوگرم کاراته‌کاهایی از کانادا، آذربایجان، آرژانتین، کرواسی و اوکراین را برد و در فینال مقابل احمد المساری مصری 5 بر یک شکست خورد و به مدال نقره این وزن رسید.
در کاتای انفرادی ابوالفضل شهرجردی حریفانی از کرواسی و کویت را شکست داد و در دیدار سوم مقابل ریوکیانوی ژاپنی، نفر دوم رده‌بندی جهان، دارنده 3 عنوان قهرمانی جهان رفت و با نتیجه 5 بر صفر شکست خورد و با راهیابی کیانو به فینال، شهرجردی در جدول شانس مجدد به مبارزاتش ادامه داد. او در این گروه کاتاروهای هنگ کنگ و مراکش را برد و در دیدار رده ‌بندی نماینده مراکش را 3 بر 2 برد و صاحب مدال برنز شد.
امیررضا میرزایی در وزن 67- کیلوگرم‌ با چهار برد در پیکار برابر کاراته کاهای عربستان، ترکیه، آذربایجان و ژاپن، با شکست در نیمه نهایی مقابل حریف فرانسوی از رسیدن به فینال بازماند. او در جدول رپه شارژ به مصاف امیرعلی از قزاقستان رفت و با نتیجه 7 بر یک به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.
علی اصغرآسیابری در وزن 75- کیلوگرم، حریفانی از ترکیه، عربستان، ایتالیا و امارات را مغلوب کرد و در نیمه نهایی، مقابل رافایل اقایف آذربایجانی۳ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد تا به دیدار رده ‌بندی راه یابد. در دیدار رده ‌بندی مقابل ارمان التیمور از ترکیه با نتیجه 5 بر 3 به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.
در وزن 68+ کیلوگرم حمیده عباسعلی کاراته‌کاهایی از آلمان، سوییس و یونان را شکست داد. چهارمین مبارزه عباسعلی برابر یوکوزا ژاپنی بود که یک بر صفر از این حریف شکست خورد و به جدول شانس مجدد رفت. او در این گروه به مصاف سهیلا اواسماعیل مصری رفت و ۳ بر یک به برتری رسید و سپس ماریا تورس اسپانیایی را با نتیجه 2 بر یک برد و به مدال برنز رسید.
کاتای تیمی بانوان ایران با ترکیب افشار، موقرنیا و عزیزی پس از شکست 5 بر صفر مقابل نماینده کشور میزبان به مقام سوم دست یافت.
محدثه آقایی در وزن 68+ کیلوگرم، کاتای تیمی مردان و آویشن باقری به‌عنوان پنجمی این رقابت‌ها رسیدند.
ذبیح ا… پورشیب و سجاد گنج زاده 2 کاراته کای طلایی کشورمان در نخستین مرحله لیگ جهانی کاراته وان و امیر مهدی زاده قهرمان جهان 3 غایب کشورمان در این دوره از رقابت‌ها بودند.

منبع: newspaper.iran-varzeshi.com